Statuo

Łukasz Wojciechowski

Prawo autorskie - media społecznościowe

Prawo autorskie – media społecznościowe

Autor: Łukasz Wojciechowski

W drugim materiale z cyklu #WiedzaDlaBibliotek odpowiadam na pytania przesłane przez kadrę zarządzającą i pracowników bibliotek w zakresie korzystania z mediów społecznościowych zgodnie z przepisami prawa autorskiego. Pytania otrzymałem po Ogólnopolskiej Konferencji SBP pt. „Automatyzacja bibliotek” oraz po zapowiedzi tego materiału w pierwszym filmie z cyklu #WiedzaDlaBibliotek pt. „Kontrola zarządcza – podsumowanie roku i planowanie kolejnego„. Opis pierwszego filmu znajduje się na stronie KontrolaZarzadcza.pl.

Planowałem przygotowanie tego materiału jako klasycznego Q&A – pytanie-odpowiedź, ale ostatecznie dużo pytań się powtarzało, więc postanowiłem je pogrupować i tak powstały 3 części, w których odpowiadam na grupy pytań. Materiał jest długi, ale w opisie pod filmem na kanale Youtube znajduje się interaktywny spis treści i każdy może przejść od razu do zagadnienia, którym jest najbardziej zainteresowany.

Materiały i linki:

Tutaj można pobrać wzór wiadomości e-mail – prośby o udzielenie nieodpłatnej zgody na udostępnienie okładki – wersja PDF

Tutaj można pobrać wzór wiadomości e-mail – prośby o udzielenie nieodpłatnej zgody na udostępnienie okładki – wersja edytowalna

Link do prezentacji „Media społecznościowe a prawo autorskie” na stronie Ogólnopolskiej Konferencji SBP pt. „Automatyzacja bibliotek”

Link do artykułu „Jak można interpretować prawo cytatu?” autorstwa Emilii Chmielewskiej na stronie Legalnakultura.pl

Link do artykułu „Jak legalnie tworzyć i rozpowszechniać kolaże?” autorstwa Karoliny Rybak na stronie Soinlaw.com

 

 

 

bibliotekaBibliotekiPrawo autorskieRODOŁukasz Wojciechowski

21 lutego 2022


Poprzedni wpis

Kolejny wpis