Statuo

studia podyplomowe IOD

IOD – studia podyplomowe ON-LINE

Autor: Łukasz Wojciechowski

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy posiadają wyższe wykształcenie i chcą uzyskać wiedzę i umiejętności potrzebne do pełnienia funkcji Inspektora ochrony danych (IOD) na wyjątkowe studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Pierwszy zjazd IV edycji studiów odbędzie się w terminie 5-6-7 listopada 2021 r. Rekrutacja wciąż trwa i można się jeszcze zapisać na ostatnie wolne miejsca.

Podobnie jak w poprzedniej edycji wszystkie zajęcia będą realizowane w formie zdalnej. Będą to spotkania z prowadzącymi na żywo, zgodnie z harmonogramem i planem zajęć na platformie ClickMeeting. Dodatkowo uczestnicy będą rozwiązywać ćwiczenia i mieć dostęp do materiałów na platformie Moodle. Dostępne będą też nagrania zajęć, co umożliwia powrót do interesujących tematów lub nadrobienie ewentualnych nieobecności. Uczestnicy będą mogli także wymieniać się doświadczeniami i zadawać pytania na specjalnym zamkniętym forum internetowym. W związku z tym zapraszam serdecznie zainteresowanych już nie tylko z Lublina i naszego województwa, ale z całej Polski.

27 czerwca 2021 r. zakończyliśmy III edycję studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych. Kierunek ponownie został bardzo pozytywnie oceniony przez słuchaczy, którzy w ankietach ewaluacyjnych jako największy atut studiów wskazali m.in. praktyczny charakter studiów, fachową kadrę, uzyskanie wzorów dokumentów i konkretnych rozwiązań, które mogą wdrażać podczas codziennej pracy jako IOD. Dodatkowo wszyscy uczestnicy pozytywnie ocenili prowadzenie zajęć na żywo, ale w formie zdalnej, wskazując na liczne atuty takiego rozwiązania.

Studia podyplomowe to szansa na długą i konsekwentną przygodę z ochroną danych osobowych. Możliwość zadawania pytań podczas zajęć, jeżeli zapominamy o coś zapytać, to jest zawsze taka możliwość podczas kolejnego zjazdu. Mamy też możliwość wymiany doświadczeń z innymi osobami z branży i nawiązanie nowych kontaktów. Studia podyplomowe polecam szczególnie osobom początkującym w zawodzie IOD, ale również praktykom, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę. Warto również pamiętać, że dyplom ukończenia takich studiów stanowi bardzo konkretny argument potwierdzający posiadane kwalifikacje w zakresie ochrony danych osobowych (art. 31 ust. 1 pkt 5 RODO).

Wszystkie informacje dotyczące kierunku, programu, kadry i odpłatności za studia dostępne są na stronie internetowej Centrum Studiów Podyplomowych WSEI w Lublinie.

administracjaadministracja samorządowabezpieczeństwo informacjicyberbezpieczeństwocyberprzestępczośćGIODOSzkolnictwo wyższe

25 października 2021


Poprzedni wpis

Kolejny wpis