Statuo

Ochrona danych, kontrola zarządcza, wizerunek i promocja

IOD - studia podyplomowe w Lublinie

IOD – studia podyplomowe w Lublinie

Autor: Łukasz Wojciechowski

W dniach 15-17 listopada 2019 r. odbędzie się pierwszy zjazd drugiej edycji studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Zostały ostatnie wolne miejsca. Serdecznie zapraszam! To, co odróżnia nas od podobnych (z nazwy) studiów podyplomowych na innych uczelniach to położenie olbrzymiego nacisku na praktykę. Większość zajęć prowadzonych jest przez wykładowców, którzy oprócz znakomitego przygotowania teoretycznego zajmują się ochroną danych osobowych w firmach i instytucjach. Ponownie wśród wykładowców znajdzie się m.in. Sylwia Czub-Kiełczewska, która jest niekwestionowanym autorytetem i ekspertem w zakresie ochrony danych osobowych oraz autorką popularnego bloga Sylwia Czub bloguje o danych osobowych. Przygotowując program studiów dołożyłem wszelkich starań, żeby dostarczyły one obecnym i przyszłym Inspektorom konkretnych praktycznych narzędzi do wykonywania codziennej pracy.

23 czerwca 2019 r. zakończyliśmy I edycję studiów podyplomowych Inspektor Ochrony Danych. Kierunek został bardzo pozytywnie oceniony przez absolwentów, którzy w ankietach ewaluacyjnych jako największy atut studiów wskazali uzyskanie wielu praktycznych informacji, wzorów dokumentów i konkretnych rozwiązań, które mogą wdrażać podczas codziennej pracy jako IOD.

Studia podyplomowe to szansa na długą i konsekwentną przygodę z ochroną danych osobowych. Możliwość zadawania pytań podczas zajęć, jeżeli zapominamy o coś zapytać, to jest zawsze taka możliwość podczas kolejnego zjazdu. Mamy też możliwość wymiany doświadczeń z innymi osobami z branży i nawiązanie nowych kontaktów. Studia podyplomowe polecam szczególnie osobom początkującym w zawodzie IOD, ale również praktykom, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę. Warto również pamiętać, że dyplom ukończenia takich studiów stanowi bardzo konkretny argument potwierdzający posiadane kwalifikacje w zakresie ochrony danych osobowych (art. 31 ust. 1 pkt 5 RODO).

Wszystkie informacje dotyczące nowego kierunku, programu, kadry i odpłatności za studia dostępne są na stronie internetowej Centrum Studiów Podyplomowych WSEI w Lublinie.

administracjaadministracja samorządowabezpieczeństwo informacjicyberbezpieczeństwocyberprzestępczośćGIODOSzkolnictwo wyższe

16 lipca 2019


Poprzedni wpis

Kolejny wpis