Statuo

Kontrola zarządcza zwiększa bezpieczeństwo

Autor: Łukasz Wojciechowski

Kontrola zarządcza jest obowiązkowym procesem we wszystkich podmiotach publicznych, który najpierw trzeba zrozumieć, a potem wdrożyć. Jeżeli została wdrożona w nieodpowiedni sposób to warto jak najszybciej zacząć prowadzić ją właściwie. Wówczas kontrola zarządcza zwiększa bezpieczeństwo jednostek, szczególnie w wymiarze finansowym i organizacyjnym. Niewłaściwe wdrożenie często miało miejsce z powodu braku czasu i niewystarczających informacji ze strony Ministerstwa Finansów i jednostek nadrzędnych, szczególnie w samorządzie terytorialnym.

kontrolazarzadcza.pl

Skąd czerpać informacje na temat kontroli zarządczej?

Serdecznie zachęcam wszystkich Czytelników bloga do lektury mojego artykułu pt. Bezpieczeństwo prawno-finansowe podmiotów sektora finansów publicznych w systemie kontroli zarządczej – wybrane zagadnienia. Tytuł nie brzmi zbyt zachęcająco, ale artykuł został napisany bardzo przystępnym językiem i znajduje się w nim wiele ważnych informacji na temat tego skąd wzięła się kontrola zarządcza, jakie są trudności w jej wprowadzaniu oraz jakie są jej elementy. Tekst ukazał się w książce naukowej Bezpieczeństwo gospodarcze i  finansowe Polski. Wymiar publicznoprawny oraz prywatnoprawny pod redakcją naukową Leszka Bieleckiego, Jana Mojaka i Agnieszki Żywickiej, wydanej przez Innovatio Press Wydawnictwo Naukowe WSEI w Lublinie. Książkę można pobrać jako bezpłatny PDF (nie jest wymagane logowanie ani podawanie żadnych danych) klikając w zdjęcie okładki poniżej. Artykuł o kontroli zarządczej mojego autorstwa dostępny jest na stronach 217-228.

W razie wątpliwości związanych z kontrolą zarządczą zapraszam do zadawania pytań. Zapraszam także do zapoznania się z ofertą usług komercyjnych (szkolenia, poprawa i opracowywanie dokumentacji) w zakresie kontroli zarządczej.

administracjaadministracja samorządowakontrola zarządczaSzkolnictwo wyższeŁukasz Wojciechowski

10 sierpnia 2018


Poprzedni wpis

Kolejny wpis